Sportsdirektør-jakten har begynt
Skrevet av Thomas Myren, 9. februar 2007, 10:30
Nå som nyheten om oppsigelsen til Rune Bratseth er sluppet, kan Rosenborg begynne jakten på ny sportsdirektør.- Vi har ikke rukket å starte ennå, men vi kommer til å sette i gang prosessen umiddelbart, bekrefter formann Terje Svendsen overfor rbkweb.no.
Bratseth bestemte seg først denne uka for å slutte. Derfor er ingen kandidater ennå satt opp. Likevel bør Knut Torbjørn Eggen, Erik Hoftun og Trond Sollied alle være aktuelle navn.
- Vi har ikke satt opp noen kravspesifikasjon ennå, men det er viktig at vi har personer i ledelsen som kjenner Rosenborg og hva Rosenborg står for. Men Rune har sagt at han stiller seg til disposisjon framover, så det viktigste er å se på helheten, sier Svendsen.
Han åpner dermed for kandidater uten erfaring fra RBK-skolen.
- Det viktigste er at personen har et stort kontaktnett og stor fotballfaglig kompetanse, slår Svendsen fast.
Innen 1. juli skal ny sportsdirektør være på plass. Det er mer enn nok tid, mener RBK.
- Hele markedet vet nå at vi jakter etter en ny medarbeider i den stillinga, avslutter Terje Svendsen.
PS! Bratseth får muligens en ny stilling i RBK, men det er ennå ikke diskutert.