Essediri til Strømsgodset?
Skrevet av Thomas Myren, 16. november 2006, 11:09
Karim Essediri kan slå følge med Espen Johnsen til Drammen.Strømsgodset leter etter en ny høyreving, og har hatt fire spillere i kikkerten: Stian Ohr (Molde), Petter Furuseth Olsen (Hammarby), Karim Essediri (Rosenborg) og Razak Pimpong (FC København). Av disse skal Essediri og Pimpong være mest aktuell, skriver
Drammens Tidende.
Tunisieren overbeviste i treningskampene i vinter, men dessverre greide han ikke å leve opp til forventningene han sjøl hadde skapt. Derfor ble Essediri benket. Da han kom tilbake etter den lange pausen i forbindelse med VM-deltakelsen i Tyskland, var han langt unna en plass på laget. Åtte kamper var alt han fikk med seg i serien i år.
Til tross for at Jan Gunnar Solli ikke lenger er et alternativ på kant, er RBK godt forspente med både Daniel Braaten, Øyvind Storflor, Michael Jamtfall og Jahmir Hyka.