Utskrift fra rbkweb.no

Tørum tar ikke æren
Skrevet av Thomas Myren, 29. oktober 2006, 21:42

Knut Tørum har levert tidenes vikariat, men var svært beskjeden på egne vegner etter å ha feiret seriegullet i snøværet på Lerkendal.

- Dette er mitt første gull, og det er veldig, veldig stort for meg. Det har vært stort å få være med på dette. Jeg er nesten litt rørt, det blir jeg når jeg har det veldig bra, smilte Tørum etter sin siste hjemmekamp som vikar for Per-Mathias Høgmo.

4-1 over Viking ble et flott punktum, men det så ikke bra ut før pause.

- Førsteomgangene er ofte veldig tøffe, og det var litt tur at Viking ikke scoret flere mål. Det ble en jevn kamp som bølget fram og tilbake, men som så mange ganger før var vi flinke i de avgjørende situasjonene, sier RBK-treneren.

I fjor sleit Rosenborg ofte mot slutten av kampene, men i høst har det vært tilbake til normalen fra gullalderen på 90-tallet.

- Vi er godt trente, og vet at det utover i 2. omgang vil åpne seg rom, som vi er veldig bevisste på å utnytte. I 2. omgang ble det som vi ville ha det, slår Tørum fast.

Mange mener inntredenen til vikartreneren har vært avgjørende i gullkampen.

- Jeg skal ha min del av æren, men vi har jobbet steinhardt i hele år. Det er ikke bare å trykke på en knapp, så blir vi best i alt, sier Tørum.

Han mener at oppturen begynte allerede før han tok over:

- Kampen mot Brann før VM-pausen kan kanskje stå som et vendepunkt. Etter den kampen har vi såvidt avgitt poeng. Vi fikk en veldig fin høstsesong, og den kan vi være stolte av på alle mulige måter, avslutter Knut Tørum.

nyheter
forum