Utskrift fra rbkweb.no

- Presset ligger på Brann
Skrevet av Thomas Myren, 20. oktober 2006, 23:32

Knut Tørum vender tilbake til Bergen utpekt som forræder, men både han og spillerne er rolige i forkant av seriefinalen mot Brann.

- Om det er et sted i Norge der det er en ganske avslappet stemning før denne kampen, så er det i garderoben vår når vi kommer inn og skal forberede oss til treningene. Det er mye mas og kjas rundt oss, men i garderoben ler og flirer vi, og har det veldig gøy, sier Tørum.

- Jeg tror det er mange grunner til det. Én er at gutta har opplevd dette mange ganger før. En annen er at vi har vært veldig gode i høst, og det har gitt oss sjøltillit inn mot den kampen her. Samtidig kan vi reise hjem som potensielle seriemestere uansett utfall av kampen. De fleste har et perspektiv om at Rosenborg skal tilbake igjen til toppen og ut i Europa. Nå har vi klart Europa-biten, og da er det siste steget å sikre topplassen. Det har vi tre kamper på oss til å gjøre, sier RBK-treneren.

Da er situasjonen en annen i Bergen. Brann er nødt til å vinne på søndag for fortsatt å ha en reell mulighet til å bli mester for første gang siden 1963.

- Brann er i beste fall med i kampen om seriegull. I så måte er dette siste sjanse for de. Det er nok likevel roligere i Brann-garderoben enn ellers i Bergen, smiler Tørum.

35-åringen har en Brann-fortid som både lidenskapelig supporter og juniorspiller, men gleder seg nå enormt til å snyte de helrøde for festen.

- Vi føler oss veldig komfortable med situasjonen. Vi har en ballast som de mangler i Bergen, avslutter Knut Tørum.

nyheter
forum