Enerly opereres tirsdag
Skrevet av Thomas Myren, 4. juni 2001, 20:35
Dagfinn Enerly har slitt med akillesen i hele vinter og vår, og i morgen opereres vingen på Rosenborg-klinikken.Torsdag ble Enerly undersøkt av lege, og det ble konstatert at Rosenborg-spilleren må gjennom en operasjon for å bli bra.
- Legen sa at dersom alt går som det skal, er jeg tilbake om fire uker. Men det kan hende at trenerne vil at jeg skal bruke enda lenger tid for å bli helt skadefri, sier Dagfinn Enerly til Fotball247.
Enerly mener selv at problemene med akillesen har hemmet han mye når det gjelder å spille seg til en plass på førstelaget.
- Jeg merket problemene på La Manga i vinter, siden har smertene kommet og gått. Jeg fikk satt en kortisonsprøyte i senen, da ble det litt bedre, men smerten har kommet tilbake igjen, forteller han.
På grunn av operasjonen får Enerly nå en ekstra lang sommerferie. Nå gjelder det for hans del å se fram til Champions League utpå høsten.
- Det er aldri moro å få beskjed om at du er ute i lang tid. Men på den andre siden er det viktig å bli frisk, at kroppen kan fungere 100 prosent igjen. Jeg ser frem til å kunne spille for fullt i høst, sier Dagfinn Enerly til Fotball247.
For Rosenborgs del kommer operasjonen til Enerly på et dårlig tidspunkt. Christer George skadet seg i fredagens U21-landskamp, og dermed er begge høyrevingene på laget nå skadet. En mulig løsning på problemet er å skyve Harald Brattbakk over på høyresiden og gi Morten Knutsen tillit på ventrevingen.