Utskrift fra rbkweb.no

Essediri mot storformen
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 8. mai 2006, 01:33

Etter en noe variabel sesongstart nærmer toppformen seg for nykommeren.


PÅ GANG: Essediri prøvde mye, men lyktes ikke helt mot Sandefjord.
Foto: Thomas Karlsen

Karim Essediri var tilbake på laget i kampen mot Sandefjord. Etter å ha vært litt inn og ut av laget og med noe ustabile prestasjoner i sesonginnledningen føler Essidiri at ting er i ferd med å falle på plass.

- Det går bedre og bedre for hver kamp. Det er viktig å få spilletid, men konkurransen er hard så her er det bare å stå på, sier Essediri til rbkweb.no.

Han følte man hadde full kontroll nesten hele kampen igjennom.

- Jeg synes vi kjørte over dem i første omgang. Vi har en slapp periode i starten av andre omgang hvor vi slipper de til en del sjanser, men etterhvert tar vi over igjen og er det klart beste laget i kampen, kommenterer Essediri, som i disse dager spent går og venter på telefon fra Tunisias landslagsledelse.

- Jeg har ikke hørt noe om VM-tur enda. Uttaket er til uka og jeg håper jo så klart på en plass i troppen. VM er stort, avslutter Karim Essediri.

nyheter
forum