Utskrift fra rbkweb.no

Kommentar: Gode takter så langt
Skrevet av Thomas Myren, 20. mai 2001, 12:01



Rosenborg har vist meget gode takter så langt i sesongen. Seks strake seire i Tippeligaen sier det meste.

I dag kan laget i tillegg ta den sjuende strake seieren, og med det også den fjerde strake borteseieren. Sjansen for at dette skjer er i alle fall store. Med all mulig respekt for Sogndal, så blir sogningene rett og slett for svake for RBK.

Det at Rosenborg vinner såpass mye er ingen overraskelse, det er noe de fleste tippet før seriestart. Men det at Viking enda leder serien er en overraskelse. "Siddisene" leder riktignok med bare et poeng på Rosenborg, så alt kan snu i løpet av en serierunde. Men det som er imponerende av Stavanger-laget er at ingen andre lag har tatt så mange poeng på de sju første rundene gjennom historien.

Men det er ingen grunn til fortvilelse for oss RBK-supportere. Vikings spillerstall virker nemlig alt for tynn ut til å klare å vinne kamper gjennom en hel sesong. Normalt vil også Viking rammes av skader på nøkkelspillere, akkurat som Rosenborg. Men i forskjell til RBK, har rogalendingene ikke spillere som kan erstatte nøkkelspillere uten at laget svekkes.

Rosenborg har denne sesongen den beste stallen noen sinne, med god dekning på alle plasser. Et eksempel er Christer George som erstattet Dagfinn Enerly i Bryne-kampen. U21-landslagsspilleren George storspilte og scoret mål, og starter nå sin tredje kamp på rad på bekostning av landslagsspilleren Enerly.

Også når det gjelder venstreback-plassen kjemper to landslagsspillere en hard kamp om plassen. Hittil har Ståle Stensaas spilt de fleste kampene, men Janne Saarinen gir seg ikke uten kamp.

At det er slik konkurranse om alle plassene, ikke bare venstreback og høyreving, er helt klart meget positivt. På denne måten er spillerne hele tida på tå hev og vet at de hele tida må spille bra for å ikke miste plassen i første-elleveren.

I tillegg kan Ørjan Berg nevnes når bredde i stallen nevnes. I hvilket annet lag hadde en av Norges beste spillere kunne blitt langtidsskadet uten at dette hadde påvirket lag merkverdig? I Rosenborg merkes det nemlig ikke at Ørjan Berg allerede har vært skadet i en måned og i tillegg blir borte i to måneder til...

Kort sagt: Det blir gull i år også :o)

Er du enig i dette? Si din mening i forumet.

nyheter
forum