Utskrift fra rbkweb.no

Wolfsburg vurderer Bratseth
Skrevet av Thomas Myren, 22. desember 2005, 12:49

Wolfsburg er på jakt etter ny sportsdirektør. Rune Bratseth skal være en av kandidatene.

Leverkusen vil igjen ha Bratseth (24.05.2004)
Bratseth-nei til Bayer Leverkusen (14.12.2001)
- Får jobben om jeg sier ja (11.12.2001)

Klubben ligger utsatt til på 13. plass i tysk Bundesliga, og sparket mandag både trener Holger Fach og sportsdirektør Thomas Strunz.

Jakten på erstattere er allerede godt i gang. Tidligere Schalke-trener Ralf Rangnick er aktuell for rollen som ny sjef på benken, mens Bratseth og Wolfsburgs egen forsvarsveteran, Stefan Schnoor, er blant kandidatene til stillingen som sportsdirektør.

- Om man spør meg, må jeg vurdere det nøye. Derfor vil jeg i øyeblikket ikke kommentere min interesse for jobben, sier Rune Bratseth til Wolfsburger Allgemeinen Zeitung.

Den tidligere Werder Bremen-klippen var aktuell for Wolfsburg også for nøyaktig et år siden, men da ble altså Strunz i stedet ansatt. Bratseth har tidligere av familiære årsaker takket nei til et lignende tilbud fra Bayer Leverkusen.

nyheter
forum