Rosenborg goes to Hollywood
Skrevet av Thomas Myren, 2. november 2005, 17:39
Fredag har den nye fotballfilmen «Goal!» norgespremiere. Innspillinga av oppfølgeren er allerede godt i gang, og tirsdag kveld var Rosenborg-spillerne og 21 000 lerkendøler ulønnede statister.
...AND ACTION: Rosenborg - Real Madrid ble dekket av flere filmkameraer.
Foto: Thomas Myren
Filmen(e) handler om den meksikanske fattiggutten Santiago Munez (Kuno Becker) som ender opp som fotballstjerne i Newcastle sammen med Alan Shearer & Co. I oppfølgerfilmen, som har premiere til våren, har Munez blitt solgt til ingen ringere enn Real Madrid, og tar dermed steget inn i den absolutte fotballhimmelen sammen med Zinedine Zidane, Ronaldo, Raul, David Beckham og Roberto Carlos.
Innspillinga av
«Goal! 2» foregår i øyeblikket, og i går kveld var altså Trondheim location, som det så flott heter. Den spanske regissøren Jaume Collet-Serra tok ikke turen nordover, men produksjonsselskapet
Milkshake Films var på plass på indre bane med et titalls medhjelpere inkludert to fotografer, som filmet spillere og publikum både før og under 0-2-seieren til Real Madrid.
Som alle filminteresserte vet, blir scener klippet bort i hytt og pine, men forhåpentligvis kan vi neste år glede oss over Rosenborg og Lerkendal på det store lerretet!
En tredje film i serien er faktisk også på trappene. Opptakene til denne skal foregå under fotball-VM i Tyskland, hvor Munez skal spille for Mexico. Filmtriologien støttes for øvrig økonomisk av både FIFA og Adidas, i et forsøk på å gi «soccer» et skikkelig gjennombrudd i USA.
For øvrig:
Vinn billetter til «Goal!»-premieren på fredag!
Les mer:
Offisiell hjemmeside for «Goal!» (engelsk)
Buena Vista International: «Goal!»-trailer (norsk)