Mellomfornøyd Skjelbred
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 29. oktober 2005, 22:38
Per Ciljan Skjelbred sa seg passelig fornøyd med uavgjort i serieavslutningen.- Vi spiller en helt grei kamp. Ikke veldig god og ikke veldig dårlig. Men vi skaper jo så mange sjanser i andreomgangen at vi vel burde ha vunnet, men det lå vel kanskje i kortene at det skulle bli uavgjort i og med at kampen ikke var så viktig for noen av lagene, filosoferte Skjelbred etter kampen.
Årets serieavslutning på Lerkendal ble en fartsfylt forestilling hvor begge lag hadde sine muligheter. RBK leverte tidvis bra angrepsspill, men må nok opp enda et hakk om man skal klare poeng mot Real Madrid på tirsdag.
- Vi er veldig gira på å få til et resultat mot Real. Jeg har stor tro på å gi dem en god kamp og forhåpentligvis vil vi sitte igjen med minst et poeng, sier en innbitt Skjelbred, som har opplevd et skikkelig gjennombrudd i årets sesong.
- Det har vært veldig gøy for meg i år. Jeg har fått være med på laget og også fått spilt en god del. Det har vært en stor opplevelse for meg å få så mye tillit allerede nå. Det oppleves som kjempestas å få være en del av Rosenborg, smiler årets komet i RBK-drakta.