- Typisk 2005
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 28. august 2005, 21:36
...var gjennomgangsmelodien blant spillerne etter det sure nederlaget mot Lyn.
DET VILLE SEG IKKE: Mikael Dorsin mislyktes med avslutningen sin i sluttminuttene.
Foto: Thomas Myren
Sjansestatistikken viste klart RBK-overtak. Til og med Lyn-spillerne innrømmet at seiern var av det heldige slaget. Rosenborgspillerne var skuffet og oppgitt.
At man dominerer en kamp, men allikevel gir bort poeng er ikke akkurat noe nytt for Rosenborg denne sesongen. Også spillerne har begynt å erkjenne at det er en lei tendens som forfølger RBK denne sesongen.
- Det føles urettferdig. Med straffebommen på slutten, så kjennes det veldig typisk Rosenborg for denne sesongen, beskriver Micke Dorsin til rbkweb.com.
Venstrebacken syntes RBK totalt sett spilte en bra kamp, og var bedre enn Lyn.
- Førsteomgangen var "jättebra", mens andreomgangen vel var noe dårligere. Men vi bør jo vinne den her, det er jo bare målet som mangler egentlig, avslutter en skuffet Dorsin.
For øvrig så har det nye trenerteamet startet med en ny ordning etter kamp. I stedet for at spillerne går rett i dusjen etter kamp, så må de 15-20 minutter på ergometersykkel eller tredemølle. Dette som et ledd av retitusjonstreninga, for å få kampen ut av beina fortest mulig. Dermed er det også slutt på at journalistene slipper inn i RBK-garderoben etter kamp. Intervjuer må pressen gjøre etter restitusjonen, utenfor RBK-garderoden.