Utskrift fra rbkweb.no

Høgmo: - Vi rykker ikke ned
Skrevet av Thomas Myren, 28. august 2005, 20:55

Rosenborg ligger nå helt nede på 10. plass på tabellen, men Per-Mathias Høgmo er likevel sikker på å beholde plassen på øverste nivå.

- Typisk 2005

Høstens prestasjonsmål er å ta ni poeng, noe som sannsynligvis sikrer videre spill i Tippeligaen.

- Målsettinga vår er veldig realistisk. Vi har sju kamper igjen, og fortsetter prestasjonene fra i dag, er jeg sikker på at vi får nok poeng, sier Høgmo.

Rosenborg-treneren måtte i kveld se laget sitt gå på det femte hjemmetapet for sesongen da Jo Tessem ordnet 0-1 helt på tampen av kampen.

- Jeg er veldig skuffet over resultatet. Det kjennes veldig tungt her og nå, sier han.

På overtid fikk Fredrik Winsnes sjansen til å utligne fra 11-metersmerket etter hands fra Steven Lustü inne i feltet. Men midtbanespilleren skjøt i tverrliggeren. Dette var den 10. straffebommen på 13 forsøk de siste to sesongene!

- Vi tar med oss denne trenden videre. Det er sjølsagt altfor dårlig å ikke score. Straffespark skal være mål! slår Per-Mathias Høgmo fast.

Likevel er det ingen grunn til å grave seg ned.

- Det er veldig mye positivt i dag. Vi forsterket det positive fra Steaua-kampen, og det er veldig gledelig å se denne framgangen i spillet vårt. Jeg er veldig godt fornøyd med prestasjonene våre. Vi møtte et av medaljelagene, og kjørte over dem i 1. omgang. Det sier det meste om potensialet vår, mener Høgmo.

Men godt angrepsspill uten uttelling er ikke mye verdt. Spesielt ikke når motstanderen får score på en av sine få sjanser.

- I 2. omgang ble vi for dårlige i andreballsfasen. Vi slurvet i posisjoneringa, og Lyn fikk lov til å tverrvende og score, analyserer RBK-treneren.

- Samtidig synes jeg vi blir mistenkelig slitne mot slutten. Spillerne slutter å gjøre jobben sin, og greier ikke å stå opp i ballfører hos Lyn. Men denne trøttheten kan like gjerne være psykisk som fysisk, mener Høgmo, som akter å utnytte landskampspausen til det fulle.

- Nå får vi igjen 14 dager på oss. Neste mandag får vi IFK Göteborg på besøk, og da skal vi få testet flere spillere, avslutter Per-Mathias Høgmo.

nyheter
forum