Utskrift fra rbkweb.no

Espen: - Det svartnet for meg
Skrevet av Thomas Myren, 13. august 2005, 21:11

Espen Johnsen hadde en helsvart kveld på den gamle hjemmebanen sin. Etter tre mer eller mindre sjølforskyldte mål rundet han av med å bli utvist etter 25 minutter.


SYNDEBUKK: Espen Johnsen hadde en mildt sagt dårlig kveld på arbeid.
Arkivfoto: Thomas Myren

- Det var ikke min dag i dag. Det begynte bra med en redning da Alex Valencia kom alene, men deretter ville det seg ikke. Jeg havnet i et par situasjoner der jeg ikke gjorde jobben min, sier Johnsen til Canal+.

Rosenborg-keeperen måtte nemlig ta mesteparten av skylda for at tre tidlige frispark fra Start alle endte med scoring. 1-0 kom da han sto feilplassert ved lengste stolpe slik at Kristofer Hæstad enkelt kunne heade midt inn i åpent mål etter å ha vunnet en hodeduell med Alejandro Lago.

- Det var vanskelig. Ballen kom fort, kommenterer Espen Johnsen.

De to neste målene var klare tabber av sørlendingen som alltid har slitt med feltarbeidet sitt. 2-0 kom da Johnsen bokset ballen rett i hodet på Todi Jónsson, som ikke kunne gjøre annet enn å score. 3-0 kom etter at burvokteren helt uforståelig valgte å kaste seg oppå klynga i en duell på sekstenmeteren. Nok en gang var Jónsson på plass.

- På det andre målet kunne jeg kanskje fått bokset ballen litt lenger, og på det tredje målet er det sjølsagt dårlig av meg, innrømmer Johnsen.

Om ikke det var nok: Etter 25 minutter prøvde Johnsen å skjerme en dårlig Start-avslutning ut til innkast. Akkurat da ballen gikk ut over sidelinja kom målscorer Jónsson og meide ned RBK-keeperen, som spratt opp og sparket til Start-spissen i leggen. Jónsson svarte med et teatralsk fall, men like fullt var det en klar utvisning.

- Jeg mistet hodet og må bare beklage. Det er en tøff takling av han der utlendingen, som kommer bakfra. Han takler som en mann, men kommer med et interessant og morsomt fall etterpå, kommenterer Espen Johnsen, som nok ikke var helt i "balanse" etter de tre baklengsmålene.

- De er nok en av grunnene til at jeg mister hodet til slutt. Slik kampen utvikler seg, blir jeg litt overtent. Da taklinga kom, svartnet det nok litt for meg, sier han.

25-åringen må dermed sone karantene mot Lyn søndag om to uker. Dette trenger ikke å svekke RBK nevneverdig (om det gjør det i det hele tatt). Ivar Rønningen var nemlig solid i den timen han spilte i kveld til tross for to baklengsmål, og er nok også høyaktuell foran returkampen mot Steaua Bucuresti.

PS! Jónsson ble belønnet med gult kort for sklitaklinga bakfra.

nyheter
forum