Utskrift fra rbkweb.no

Nedtrykte spillere
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 16. mai 2005, 22:20

Stemningen var heller laber i hjemmegarderoben etter nok et tap på Lerkendal.

- Tenker ikke på seriegull
Eggen: - Jeg har ingen fasitsvar
Perry: - Har aldri vært så skuffet


- Det kjennes tungt nå om dagen. Vi er jo fullt på høyde med motstanderne og ofte bedre også, men evner ikke å score mål. Da er det jo typisk at motstanderne setter de sjansene de får, sier Micke Dorsin til rbkweb.com.

Svensken merker hvor avhenginge man ser ut til å ha blitt av å få det første målet.

- Den ene gangen vi har tatt ledelsen her hjemme har vi jo vunnet. Når vi har kommet under virker det som om vi stresser så mye i de avgjørende situasjonene at det ikke blir mål ut av sjansene vi skaper. Men det er bare å jobbe videre, sier Dorsin, som for øvrig slet med smerter i nakken etter kampen etter det ublide møtet med Viking-keeper Anthony Basso.

Kaptein Christer Basma synes kampen i dag viser et typisk RBK-scenario nå for tiden.

- Vi er ikke så gode, men det er ikke motstanderne vi møter heller alltid. Da blir det de såkalte marginene som avgjør. De er ikke på vår side for tida, men vi får stå på å jobbe videre. I fotball snur det fort, kommenterer Basma.

nyheter
forum