Utskrift fra rbkweb.no

Perry: - Vi vant krigen
Skrevet av Thomas Myren, 5. mai 2005, 21:17

Per Joar Hansen var svært misfornøyd med innsatsen til mange av spillerne etter Lillestrøm-kampen på søndag. Etter 3-0 mot Start var tonen en annen.

Lille-Per var en gigant
Helstad: - Trives som midtspiss
- Frode klarte seg bra


- Det har aldri vært slik at Rosenborg har kunnet gå ut på banen og storspille uten å gi alt. Vi må gå i krigen, vi også. Det gjorde vi ikke mot Lillestrøm, sier Perry, som ga spillerne klar beskjed om dette i etterkant.

- Når vi har spillere som legger lista på 1,40 når de vet de kan gå over 1,80, må vi si i fra, slår RBK-treneren fast.

Mot gulkledde sørlendinger var imidlertid innsats og tæl på plass.

- Vi gikk ut på der for å vinne "brytekampen", og det gjorde vi. Dermed kunne vi også etter hvert begynne å spille god fotball.

Dette resulterte i tre mål, noe som smakte godt etter bare to mål på de siste fire kampene.

- Vi visste at det bare var et tidsspørsmål før vi ville begynne å score igjen. Det har vært tilfeldig at vi ikke har fått ballen i mål i de siste kampene, sier Hansen.

Med fire midtstoppere ute av spill måtte Frode Johnsen vikariere i midtforsvaret. Det gikk mildt sagt bra.

- Frode storspilte i forsvar, og så ut til aldri å ha spilt annet enn midtstopper, slår Perry fast.

nyheter
forum