Utskrift fra rbkweb.no

Rosenborg gikk i fella
Skrevet av Thomas Myren, 10. april 2005, 20:55

Taktikken til Aalesund var å gjøre Rosenborg-spillerne utålmodige. Sunnmøringene lyktes til punkt og prikke.


DEBRIEFING: Kaptein Basma og seniorrådgiver Eggen i passiar etter 2-2 mot AaFK.
Foto: Thomas Myren

- Manglet det lille ekstra
- En lettelse
- Ikke straffe

- Vi var gode i starten av kampen, og hadde vi scoret i løpet av de første 25 minuttene, hadde det blitt en helt annen kamp, sier Christer Basma til rbkweb.com.

I stedet ga Eirik Hoseth AaFK ledelsen, og da ble det sunnmørske forsvarsverket ytterligere utbygd.

- Det skjer det som vi frykter, nemlig at de legger seg bakpå. Vi på vår side begynner å jage et mål, og mister rytmen. Vi blir i det hele tatt urolige, sier Basma.

- Dette fører igjen til at spillet vårt blir trangere og trangere. Vi får ikke bredde i spillet vårt, og havner i "sekken" til Aalesund, konstaterer Rosenborg-kapteinen.

Basma tror 2-2-kampen mot AaFK blir en viktig lærepenge for RBK.

- Det blir mange kamper som dette ut på matta her utover sesongen. Vi må lære av det som skjedde i dag, avslutter han.

nyheter
forum