Riseth brakk nesa
Skrevet av Thomas Myren, 25. januar 2005, 08:27
Skadeproblemene i midtforsvaret til Rosenborg vil ingen ende ta. Mandag ble Vidar Riseth sendt til sykehuset etter å ha brukket nesa på trening.
Uhellet skjedde i en duell inne i Abrahallen. Skaden kom på et veldig dårlig tidspunkt for Riseth, som var på full fart tilbake etter akillesoperasjonen sin før jul.
Landslagsspilleren er ventet tilbake i full trening først en gang ut i neste uke, men blir likevel med både til Oslo på fredag og videre til La Manga på lørdag, skriver Trønder-Avisa.
Fra før er både Miika Koppinen og Erik Hoftun skadet. Førstnevnte er ute til midten av februar etter meniskoperasjonen sin forrige mandag, mens gamle kaptein Hoftun sliter vondt i ryggen. Smertene oppsto da den snart 36 år gamle veteranforsvareren bøyde seg for å knyte skolissene(!).
Hoftun er imidlertid ventet tilbake til fredagens treningskamp mot Skeid. Sannsynligvis får han med seg Bjørn Tore Kvarme som makker i midten bak. Det vil i så bli den første RBK-kampen på åtte år for Kvarme.