Utskrift fra rbkweb.no

- For lite kjemping
Skrevet av Thomas Myren, 3. oktober 2004, 20:22

Ikke overraskende var Rosenborg-trener Ola By Rise misfornøyd med spillernes innsats etter 0-2-tapet mot Ham-Kam, det tredje tapet på fire seriekamper.

- Det hjelper ikke med mange spillere i landslagstroppen og store navn når vi ikke presterer bedre enn dette. Ham-Kam-spillerne ofret seg og blødde for drakta, det gjorde ikke vi. Slikt spill er ikke bra nok til å bli seriemester, sa en skuffet By Rise til Canal+.

Rosenborg-treneren mener at spillerne var alt for passive i duellspillet mot de hardtkjempende hedmarkingene.

- Jeg er mest skuffet over at vi taper så mange dueller. Vi vet at vi møter et lag som spiller 4-4-2 og som slår langt på Geir Frigård og Espen Olsen. Likevel greier vi ikke å gjøre noe med det... I det hele tatt er prestasjonen som lag alt for dårlig.

Årsaken til tapet ligger ikke i omstillingsproblemer etter Champions League-festen mot Arsenal, mener Erik Hoftun.

- Nei, vi hadde ikke problemer med å omstille oss. Vi møtte rett og slett et godt lag som er i form, og som spilte bedre enn oss i dag, sa RBK-kapteinen.

Hoftun får støtte fra Ola By Rise:

- Vi visste godt at dette var en minst like viktig kamp som den mot Arsenal. Men samtidig er det ikke umulig at vi var litt slitne etter onsdagen. Alle lag som spiller mot Arsenal blir det, bare spør Charlton som tapte 4-0 i går.

nyheter
forum