Utskrift fra rbkweb.no

- Første målet vinner
Skrevet av Thomas Myren, 23. august 2004, 21:51

Rosenborg tror laget er nødt til å score mål i returoppgjøret mot Maccabi Haifa for å kvalifisere seg for Champions League.

   V   


- Jeg tror det blir avgjørende å lage mål for å gå videre, sier Ola By Rise til NRK.

Trenerkollega Rune Skarsfjord er enda mer konkret:

- Det laget som først scorer, vinner kampen, mener "Skars".

Assistenttreneren var til stede da Maccabi Haifa spilte 1-1 mot Beitar Jerusalem i serieåpningen på lørdag. Maccabis største stjerne, kroatiske Giovani Rosso, laget 1-0 på frispark, før bortelaget utlignet. Dermed fikk ikke Maccabi den generalprøven de hadde ønsket seg.

- Dette er helt åpenbart positivt for oss. Maccabi-spillerne gikk ikke av banen med en god følelse, slik som Rosenborg-spillerne (etter Tromsø-kampen), sier Rune Skarsfjord til VG.

"Never change a winning team", er det noe som heter, og sannsynligvis velger Rosenborg å kjøre samme startoppstilling som i flesteparten av kampene i august. Robbie Russell ble for øvrig tråkket hardt på venstre vrist på torsdagens trening, er usikker som reserve.

Maccabi Haifa - Rosenborg spilles på landskampsarenaen Ramat-Gan i Tel-Aviv. Avspark er kl. 21.15 lokal tid - 20.15 norsk tid. TV3 sender direkte.

Sannsynlig RBK-lag:

Espen Johnsen

Christer Basma - Vidar Riseth - Erik Hoftun - Mikael Dorsin

Roar Strand - Ørjan Berg - Fredrik Winsnes

Jan Gunnar Solli - Frode Johnsen - Harald Brattbakk

nyheter
forum