Utskrift fra rbkweb.no

- Vi var ute etter revansje!
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 21. august 2004, 22:07

Harald Brattbakk innrømmer at RBK virkelig følte at de hadde noe å revansjere mot Tromsø i kveld.

Etter vårens 1-4-tap mot Tromsø fikk RBK virkelig gjennomgå, både av presse og andre forståsegpåere. Akkurat det glemmer nok ikke RBK-spillerne så lett, og Harald Brattbakk innrømmer at det sviende nederlaget fra forrige oppgjør mot Tromsø ble brukt som en klar motivasjonsfaktor foran seriefinalen.

- Det forsmedelig tapet mot dem sist ble nevnt på spillermøtet idag, og det var nok helt klart en motivasjonsfaktor idag, sier Harald Brattbakk til rbkweb.com.

Brattbakk var forøvrig fornøyd med spillet og ikke minst seieren som han syntes var av det komfortable slaget. Hva hans egen innsats angår begrenser Brattbakk noe mer på rosen.

- Det går mye opp og ned fortsatt, men sitter vel med en brukbar følelse. Føler at jeg er med på en del av det som skjer fremover, så får vi håpe at jeg er enda mere med neste gang.

- På denne tiden ifjor hadde du scoret 10-12 seriemål, i år står du med ca halvparten. Har du noen forklaring på det?

- Det er vanskelig å si. Jeg får bare stå på videre og jobbe knallhardt på trening, og bli enda bedre på å komme til målsjanser, så får vi håpe at måla kommer, avslutter Harald til rbkweb.com

nyheter
forum