Utskrift fra rbkweb.no

Mellomfornøyd Ola By
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 12. august 2004, 01:25

Det var en offensiv Ola By Rise som møtte pressen rett etter kampen mot Maccabi Haifa.


HAR TRO PÅ AVANSEMENT: Ola By Rise har stor tro på Champions League i høst.
Foto: Åsmund Sjøberg

Selv om 2-1 ikke er noe veldig godt resultat i Europa på hjemmebane, så er det hvertfall bedre enn uavgjort og tap og Ola By Rise og hans menn har fortsatt stor tro på avensement.

- Vi har ikke tapt en offisiell kamp siden 16 mai. Vi har gjort gode kamper på utebane i Europa tidligere, senest mot Røde Stjerne ifjor. Da hadde vi et enda dårligere utgangspunkt enn nå, masse entusiastiske folk på tribunene, men vi vant 1-0 for det. I garderoben nå rett etter kampen er det ingen nedrelagsstemning. Det her skal vi klare, sa By Rise offensivt etter kampen.

Det Ola ikke hadde svaret på var hva som skjedde med RBK siste halvdelen av 1 omgang.

- Første 20 minuttene er meget bra. Vi spiller og løper oss gjennom i bakrommet, og får en tidlig 2-0 ledelse. Så begynner vi å flytte opp masse folk og spiller mer kortpasningsspill. Det er noe Maccabi er ekstremt gode til å forsvare seg mot. Derfor går det litt i stå for oss ut første omgangen. I andreomgangen trøkker vi bra på å skaper fem store målsjanser uten å få uttelling. Da ble det bare 2-1. Synd for vi burde ut i fra sjansene hatt minst et mål til.

- Var Maccabi Haifa bedre enn du trodde?

- De var omtrent som vi hadde ventet oss. De hevet seg veldig etter de ble liggende under 0-2. I fasene hvor vi var gode er vi flinke til å spille på svakhetene demmes, mens vi i de dårlige spiller mer på områder hvor de er gode. Men jeg er ikke noe overraska over nivået på dem. Laget består av bare landslagsspillere, og israelsk fotball er generelt veldig god, forteller Ola By på direkte spørsmål fra rbkweb.com.

Samtidig føler Ola By at ikke alle RBK-spillerne fikk ut sitt beste i dag, og at dette var avgjørende for at det ikke ble mer enn en 2-1-seier.

- Ikke alle spilte opp mot sist beste idag. Vi klarte ikke å score på slutten av kampen som vi hadde håpet. Hvorvidt noen kjente den tøffe kampen mot Lillestrøm sist, kan være en grunn. Men om flere spiller opp mot sist beste i Israel har jeg god tro på videre avensement.

Av spillere Ola By spesielt trakk frem etter dagens kamp var spillere som Harald Brattbakk, Jan Gunnar Solli, Roar Strand og Frode Johnsen.

nyheter
forum