Glimt tror Arild blir i Bodø
Skrevet av Thomas Myren, 22. desember 2000, 12:46
Bodø/Glimt tror ikke Rosenborg benytter seg av opsjonsavtalen de har til kjøp av midtbanespilleren Arild Berg.Høsten 1999 forhandlet Rosenborg og Bodø/Glimt seg fram til en avtale der Rosenborg kan kjøpe Arild Berg for 15 millioner kroner. Tidspunktet skulle RBK velge selv. Men 31. januar 2001 går avtalen ut, og Bodøklubben tror nå at de beholder yngstemann Berg.
- Rosenborg har ikke sagt at de skal bruke opsjonen sin, og det forholder vi oss til. Om de sier fra, så er jo det greit, men vi har ikke hatt kontakt med dem siden mesterligakampen mot Bayern München i begynnelsen av november, og vi regner med at Arild er Glimt-spiller også i tiden som kommer, daglig lederi Glimt, Tor-Ove Falch, til Adresseavisen.
Grunnen til at Rosenborg "ikke får ut fingeren" og kjøper Arild Berg er spillerens dårlige helse. Berg sliter med astma og Rosenborg vil ikke bruke 15 millioner kroner på en spiller som de ikke kan benytte like mye som de selv vil.
- Vi kan ikke ha en spiller som kan trene like lite som det Arild Berg har kunnet tidligere, men fortiden er vi lite interessert i. Vi har ikke mistet interessen for ham, men vi avventer noen nye tester, sier RBK-sportsdirektør Rune Bratseth til Adresseavisen.