"Otto" uaktuell som kriseløsning
Skrevet av Thomas Myren, 7. mai 2004, 14:52
Bjørn Otto Bragstad har bestemt seg for å reise hjem til Trondheim, men det er uaktuelt for Rosenborg å utnytte midtstopperens ferdigheter.
1995: Bjørn Otto Bragstad og Blackburns Mike Newell i den aller første Champions League-kampen på Lerkendal.
I perioden 1989-2000 fikk "Otto" med seg sju seriemesterskap, tre cupgull og 162 seriekamper for RBK. Forsvareren knallet også inn fin-fine 26 mål rett vei (+ noen i feil mål).
Etter å ha imponert på landslaget i EM-sluttspillet sommeren 2000, som erstatter for en skadd Erik Hoftun, ble Bjørn Otto Bragstad solgt til den daværende Premier League-klubben Derby for 23,5 millioner kroner. Englandsoppholdet ble ikke særlig vellykket, og han gikk videre til Bregenz i Østerrike, hvor han har spilt sammen med eks-Brann-spiller Jan Ove Pedersen.
Kontrakten går ut nå ved sesongslutt i østerrikisk Bundesliga, og sannsynligvis legger Bragstad opp.
- Alt tyder på at det er slutt nå, ja. Til sommeren vil jeg og resten av familien flytte hjem til Trondheim, sier 33-åringen til Stavanger Aftenblad.
Det er uaktuelt for Rosenborg-trener Ola By Rise å knytte seg opp mot den tidligere lagkameraten sin i de bakre rekker.
- Men hva med å ha Bragstad som en slags kriseløsning utover høsten da, Ola? Det er jo dårlig med backup i midtforsvaret..
- Det er litt av det samme som med Steffen (Iversen); motivasjonen avgjør. Gamle RBK-ere som
vil spille for oss igjen er velkomne, sier Ola By til rbkweb.com.
- Men vi knegår ingen - utspillet ligger hos dem. Bjørn Otto har tidligere antydet at han ikke er motivert for nye tak på treningsfeltet på Lerkendal, så det blir neppe noen avtale, fastslår RBK-sjefen.