Utskrift fra rbkweb.no

Saarinen klar for Rosenborg
Skrevet av Thomas Myren, 18. desember 2000, 17:54



Janne SaarinenDen finske landslagsbacken Janne Saarinen ble mandag klar for Rosenborg. Overgangssummen er 3,5 millioner kroner.

23-åringen kommer fra HJK Helsinki, og har skrevet under en 3 årskontrakt med Rosenborg.

Rosenborg har hatt dårlig dekning på de to backplassene. Da en skadet Christer Basma måtte byttes ut i bortekampen mot Alavés, måtte vingspilleren Christer George trekkes ned på backplassen!

- Han vil bidra til at vi får større konkurranse om backplassene, der vi i høst har hatt for dårlig dekning, sier Rosenborg-sportsdirektør Rune Bratseth til den offisielle RBK-sida.

I første omgang er det venstrebacken som er aktuell for Saarinen. Det betyr at Ståle Stensaas nå får hard konkurranse når det gjelder en plass i startelleveren.

Janne Saarinen fikk sin landslagsdebut for Finland i høst, og spilte en god kamp da Finland klarte 0-0 i en landskamo mot England. I tillegg ble han matchvinner da HJK ble finske cupmestre for kort tid siden.

Saarinen er på plass i Trondheim 3. januar og blir med sin nye klubb til treningsleir på Gran Canaria i januar. Der er det ventet at han får sin Rosenborg-debut i Maspolamas-turneringen.

»Janne Saarinen-fakta
»Vil han komme til å lykkes i RBK?
- si din mening i forumet!

nyheter
forum