Utskrift fra rbkweb.no

Landslagsferie for RBK‘ere
Skrevet av Thomas Myren, 12. desember 2000, 16:34



Flere sentrale Rosenborg-spillere blir ikke med landslaget når Sembs menn drar på landslagssamling til Hong Kong i januar.

Roar Strand er nylig operert, mens Erik Hoftun og Bent Skammelsrud har fått beskjed fra Nils Johan Semb om at de ikke trenger å pakke kofferten. Semb vil gi disse spillerne litt fri for å ta seg igjen etter en lang og hard sesong.

- De har en høy totalbelastning med kamper, reiser og lite fritid. Nå får de god tid til å hente seg inn igjen, sier landslagssjef Nils Johan Semb til Dagbladet.

Dette er en ting både kaptein Erik Hoftun og midtbanegeneral Bent Skammelsrud setter stor pris på.

- Må innrømme at jeg hadde håpet på dette. Har holdt det gående over lang tid nå, og rent mentalt er det vanskelig å være på topp over så lang tid, sier Skammelsrud til Dagbladet.

Som erstattere vil Nils Johan Semb ta med seg unge, lovende spillere som ikke har spilt eller spilt lite på landslaget tidligere. Morten Knutsen, Christer George og Fredrik Winsnes er blant de aktuelle "ungsauene".

nyheter
forum