Espen Johnsen-bud akseptert
Skrevet av Thomas Myren, 8. desember 2000, 17:28
Torsdag aksepterte Start Rosenborgs bud på keeperen Espen Johnsen. Nå er det opp til spilleren selv å bestemte om han vil bli RBK-spiller.Overgangssummen ble 6 millioner kroner. Det betyr at Start har senket kravet med 14 millioner. Da Liverpool ønsket å kjøpe Espen Johnsen for ett år siden forlangte klubben 20 millioner kroner.
Nå er det som sagt opp til Espen Johnsen selv om bestemme om han vil komme til Trondheim. Sjansen for at han sier ja er store, og da vil han komme til Rosenborg i januar.
- Det er riktig at vi ikke har skrevet noen kontrakt med Espen Johnsen, men ut i fra de samtaler vi har hatt med spilleren tidligere blir jeg svært overrasket om det nå skulle vise seg at vi ikke kommer til enighet. Siden vi nå er enig med Start, tror jeg bestemt at Espen Johnsen er Rosenborg-spiller fra nyttår av, sier Rosenborgs sportsdirektør Rune Bratseth til rbk.no.
Blir Espen Johnsen en god RBK-keeper?
Si hva du mener i diskusjonsforumet!