Utskrift fra rbkweb.no

Frykter seriestarten ryker
Skrevet av Thomas Myren, 29. mars 2004, 13:15

Vidar Riseth fikk et veldig omdiskutert rødt kort i gårsdagens treningskamp mot Hammarby. Dersom dommeren innrapporterer utvisningen, kan serieåpningen ryke for Frosta-karen.


BEKYMRET: Seriestarten kan ryke for Riseth.
Foto: Thomas Myren
Det var i en duell med "Bajen"-spissen Pablo Piñones-Arce i 1. omgang at Riseth ble utvist.

- Det er det mest håpløse røde kortet jeg har fått noen gang. Jeg og Hammarby-spissen sprang rett i hverandre. Og da dommeren kom med det røde kortet, var jeg sikker på at det var spissen, ikke jeg, som fikk det, sier Vidar Riseth til Dagbladet.

Det hele endte med at Hammarby-trener Anders Linderoth ba dommer Leif Sundell om å la RBK sette innpå Torjus Hansén, slik at det ble 11 mot 11 igjen.

- Det sier jo det meste om hvor håpløst det var, mener RBK-stopperen.

Dommer Sundell visste ikke om de særnorske reglene som sier at utvisning i treningskamper kan føre til karantene i seriesammenheng. I følge Adressa ble fløyteblåseren lei seg da han fikk høre om dette.

- Dersom rødkortet blir rapportert inn kan det hende jeg må stå over den første kampen i serien. Men dommeren sa at han skulle se på saken, og jeg har et godt håp om at han ikke gjør noe mer med det, sier Vidar Riseth.

nyheter
forum