Enerly i Fredrikstad fra 2005?
Skrevet av Thomas Myren, 12. januar 2004, 12:35
Dagfinn Enerly er en av flere Rosenborg-spillere med kontrakt ut denne sesongen. Dette har Fredrikstad merket seg.Tidligere måtte spillere vente til det sto igjen seks måneder av den eksistrende avtalen, før man kunne skrive under for en ny klubb. Denne regelen har Norges Fotballforbund endret på, og dermed kan Enerly allerede i dag skrive under for FFK.
- I prinsippet så kan vi gjøre det, men vi ønsker ingen bruduljer i forhold til Rosenborg. Dialogen med Rosenborg har vært god, men er det formålstjenlig så kan det hende at vi sikrer oss hans underskrift. Vi har jo aldri lagt skjul på at vi ønsker ham, sier sportslig leder i FFK, Harry Hansen, til Fredrikstads Blad.
Hansen tror Dagfinn Enerly velger å forlate Lerkendal i fordel Fredrikstad.
- Jeg har et håp om at så skal skje, men jeg vet ikke helt hva Rosenborg kommer til å gjøre. Ettersom vi har fått et inntrykk av at spilleren ønsker å komme til oss, så kan det jo hende at Rosenborg slipper ham før kontakttidens utløp. Men foreløpig blir det bare spekulasjoner, poengterer Hansen.