Utskrift fra rbkweb.no

RBK viser Gashi-interesse
Skrevet av Thomas Myren, 27. november 2003, 17:01

Det er nå bekreftet at Rosenborg er interessert i stortalentet Ardian Gashi.

For noen år siden gjorde hemneværingen det samme som sambygdingen Erik Hoftun: Han sa nei til RBK, og valgte Molde i stedet. For Hoftun var det en genitrekk, men Gashi var ikke like heldig. Han fikk aldri tillit fra trener Gunder Bengtsson, og ble utleid og senere solgt til Ørn Horten.

U21-landslagsspilleren imponerte stort for Ørn i 1. divisjon, og i høst har han vært utleid til Vålerenga. Selv om Vålerenga gjerne vil kjøpe ham, er sjansen stor for at Gashi velger en annen klubb. Mye kommer an på hvorvidt Oslo-klubben beholder trener Kjetil Rekdal.

- Det er helt avgjørende for at jeg skal bli i Vålerenga. Gjør han (Rekdal) ikke det, er det utelukket at jeg fortsetter, sier Ardian Gashi til Aftenposten.

Dette har RBK merket seg. Ørn Horten-investor Morten Wivestad bekrefter at Rosenborg er interessert i å hente midtbanespilleren.

- Rosenborg er interessert, og har fortalt at de har Gashi på blokka. De har bedt meg om å ta kontakt med dem før noe eventuelt skjer, sier Wivestad til Nettavisen.

Fredrikstad og Lyn jakter også på Gashi.

- I tillegg har det også vært forespørseler fra et par utenlandske klubber, forteller Morten Wivestad.

Det er ventet at en avgjørelse rundt Ardian Gashis framtid vil bli tatt i løpet av neste uke.

nyheter
forum