Utskrift fra rbkweb.no

Ny tredjekeeper på vei?
Skrevet av Thomas Myren, 14. november 2003, 15:42

Mandalskameratenes reservekeeper, Geir Olav Garli, kan bli Rosenborgs nye tredjekeeper. 24-åringen er blitt invitert nordover på prøvespill.

Ved nyttår forsvinner Arni Gautur Arason, og RBK vil i den forbindelse skaffe seg en ny keeper. Tidligere Strindheim-burvokter Garli kan bli valgt.

- Vi skal forsterke A-stallen med en ny keeper. Og Geir Olav er en spennende type som vi vurderer, sier keepertrener i Rosenborg, Jørn Jamtfall, til Fædrelandsvennen.

- Jeg trente ham da han spilte for Strindheim. Geir Olav er en teknisk god keeper med store utviklingsmuligheter, mener Jamtfall.

Naturligvis synes Garli det er stas at Rosenborg vil ha ham på en ukes prøvespill.

- Dette er spennende. En plass i A-stallen til Rosenborg, som betyr fotball på heltid, hadde vært helt topp, sier Geir Olav Garli.

- Jeg har det veldig bra i MK, men det er klart at Rosenborg frister. Der får jeg matchet meg mot Norges beste fotballspillere. Eneste minuset er kamparena. Hvis jeg blir tredjekeeper betyr det nok mye trening og få kamper, sier Garli.

nyheter
forum