Utskrift fra rbkweb.no

Seriefinalen i opptak
Skrevet av Thomas Myren, 22. september 2003, 13:37

Seriefinalen mellom Rosenborg og Bodø/Glimt på søndag har avspark klokken 16.00, men på TV begynner kampen først klokken 17.00.

Det er Canal+ ZAP som skal vise toppkampen som sannsynligvis avgjør Tippeligaen 2003, men på søndag blir det kollisjon på sendeskjemaet. Mens «vanlig» norsk Canal+ sender Charlton - Liverpool i tidsrommet 15.00 - 17.00, viser man Serie A-kampen mellom John Carews Roma og Ancona på den svenske søsterkanalen. Problemet er bare at svensk Canal+ samtidig har bestemt at den felles nordiske ZAP-kanalen skal vise John Arne Riise & co som et supplement til svenske Liverpool-tilhengere, som ellers ikke ville ha fått sett den kampen.

Dermed må Rosenborg - Bodø/Glimt vike. Seriefinalen vil ikke ha sendestart på TV før klokken 17.00.

- Det er svenskene som ødelegger denne gangen. De viser italiensk fotball i sin «Super-söndag», og vil gi sine seere den engelske kampen som et alternativ. Dette går utover Rosenborg-kampen. Men vi forstår denne avgjørelsen, og vi hadde nok også valgt Premier League fremfor Tippeligaen i en liknende situasjon, sier informasjonskoordinator i Canal+, Nina Engh, til rbkweb.com.

Dette betyr at alle som vil oppleve maksimal spenning i godstolen, må holde seg langt unna TV og radio fram til klokken 17 søndag.

- Ja, man blir nok nødt til å skalke alle luker, og vente til at vi starter overføringen, medgir Engh.

Også i de kommende serierundene vil man få samme problem.

- Dessverre blir det slik. Molde - Rosenborg om to uker vil først starte 17.00 på Canal+ ZAP. Imidlertid vil vi vise både nest siste og siste serierunde direkte, ettersom at kampene der har avspark allerede klokken 13.00, sier Nina Engh til rbkweb.com.

nyheter
forum