Utskrift fra rbkweb.no

Johnsen på midten mot FKH
Skrevet av Thomas Myren, 16. september 2003, 19:52

Frode Johnsen blir indreløper i onsdagens kvartfinale mot FK Haugesund. Rosenborg kan ellers glede seg over at både Erik Hoftun og Vidar Riseth er kampklare.

   V   


Midtstopperduoen måtte stå over lørdagens tippekamp mot Odd Grenland på grunn av skader; Hoftun med lårstrekk og Riseth med kink i nakken. Men i morgen er begge to med fra start, skriver Adresseavisen.

Jan Gunnar Solli tok over for den langtidsskadde Roar Strand mot Odd, men telemarkingen imponerte ikke. Derfor velger Åge Hareide og Ola By Rise å flytte Frode Johnsen ned på midtbanen mot Haugesund. Dette gir plass til Azar Karadas som midtspiss.

Så får vi se om dette er nok til å banke Harald Aabrekks menn... 1. divisjonslaget har selv tro på at en cupbombe kan falle:

- Det handler om oss og vårt eget spill. Og vi er offensive i tenkemåten; noe annet ligger ikke for oss, sier trener Aabrekk til Haugesunds Avis.

Også i en eventuell semifinale vil Rosenborg møte et lag fra 1. divisjon, nemlig Skeid. Semifinalen spilles torsdag 2. oktober på Lerkendal, med avspark kl. 19.00.

Avspark på Haugesund stadion onsdag er allerede klokken 16.30 på grunn av manglende flomlys. Du kan se kampen direkte på TV2 webTV.

Rosenborgs lag:

Espen Johnsen

Christer Basma - Vidar Riseth - Erik Hoftun - Ståle Stensaas

Frode Johnsen - Ørjan Berg - Fredrik Winsnes

Øyvind Storflor - Azar Karadas - Harald Brattbakk

nyheter
forum