Utskrift fra rbkweb.no

Hoftun tilbake mot FKH?
Skrevet av Thomas Myren, 16. september 2003, 14:57

Rosenborg-kaptein Erik Hoftun kan være tilbake i startoppstillingen mot FK Haugesund i morgendagens kvartfinale i cupen.

Hoftun pådro seg en strekk i en treningskamp mot Steinkjer/Levanger under landskampspausen, og måtte stå over lørdagens tippekamp mot Odd Grenland. Men nå er midtstopperen på vei tilbake.

- Jeg fryktet et langt opphold fra fotballen da jeg fikk en strekk i låret for ti-elleve dager siden. Men med en ung kropp, mye behandling og riktig trening har det gått overraskende fort. Jeg gjennomførte faktisk hele treningen i går nesten helt uten smerter, og satser på ytterligere fremgang i dag. Kanskje blir det cupkamp mot Haugesund allerede i morgen? skriver 34-åringen på sin hjemmeside.

Veteranen er i alle fall glad for at Rosenborg fortsatt henger med i den hjemlige cupen.

- Vi er veldig sugen på en ny cupfinale. Det blir et slags plaster på såret for manglende Champions League-deltakelse. Har hørt at mange trøndere allerede har bestillt hotellrom i Oslo andre helga i november, og jeg regner med at det ikke er for å se Haugesund eller Skeid spille på Ullevaal, smiler veteranen.

Dersom Rosenborg slår FK Haugesund, vil man møte Skeid i semifinalen. Eventuell semifinale spilles torsdag 2. oktober på Lerkendal, med avspark kl. 19.00.

nyheter
forum