Utskrift fra rbkweb.no

Tettey på benken
Skrevet av Thomas Myren, 12. september 2003, 15:57

Rosenborg er skadeskutt foran lørdagens tippekamp mot Odd Grenland. Trener Åge Hareide er derfor nødt til å ta med juniorspilleren Alexander Tettey som reserve.

   V   




UNGGUTT: Kanskje Alexander Tettey får slippe innpå?
Foto: Thomas Myren
Tettey er kun 17 år gammel, og ikke siden kriseåret 1977 da Ola By Rise, Knut Torbjørn Eggen og Øivind Husby debuterte, har det vært med en så ung spiller i en A-tropp til RBK.

Midtbanespilleren/angriperen har imponert for RBK2 i 2. divisjon i år, og Alex har lenge virket som den juniorspilleren som kanskje er nærmest en plass i A-stallen.

Rosenborg sliter med svært mange skader om dagen. Kaptein Erik Hoftun (lårstrekk), Roar Strand (lårstrekk), Torjus Hansén (kutt i pannen og leggstrekk) og Dagfinn Enerly (lyskeproblemer) spiller definitivt ikke.

Vidar Riseth sliter fortsatt med kink i nakken, og mye tyder på at ikke han heller blir kampklar.

- Nei, jeg får virkelig håpe at det ikke tar så veldig lang tid før spillerne kommer tilbake igjen, sier Åge Hareide til Adressa.

Heldigvis ble trioen Espen Johnsen (kne), Christer Basma (lårstrekk) og Ørjan Berg (stiv og støl), som ikke trente som normalt torsdag, alle friskmeldt i dag.

Alle skadene gjør at Basma vil spille midtstopper sammen med Azar Karadas, mens Lars Blixt tar over på høyrebacken. Jan Gunnar Solli kommer inn på midtbanen for Roar Strand, mens en spillekåt Øyvind Storflor får fortsette i angrepsrekka.

Avspark i RBK - Odd Grenland lørdag er kl. 16.00, og TV2 sender kampen direkte.

Rosenborg-laget:

Espen Johnsen

Lars Blixt - Christer Basma - Azar Karadas (Riseth) - Ståle Stensaas

Jan Gunnar Solli - Ørjan Berg - Fredrik Winsnes

Øyvind Storflor - Frode Johnsen - Harald Brattbakk


Tror du at skadene vil påvirke RBK negativt?

nyheter
forum