Utskrift fra rbkweb.no

Antall lag redusert fra 45 til 8
Skrevet av Thomas Myren, 29. august 2003, 11:13

Allerede før trekninga kl. 13 har UEFA nå redusert mulige motstandere for Rosenborg fra å være 45 klubber til å bli 8.

UEFA har delt de 96 lagene i 1. runde inn i 6 grupper, som hver inneholder 8 seedede og 8 useedede lag.

Rosenborg havnet i gruppe 6 (seedede lag markert med *):

Parma (Italia) *
BV Borussia Dortmund (Tyskland) *
Rosenborg *
Sporting Lisboa (Portugal) *
Hapoel Tel-Aviv (Israel) *
Auxerre (Frankrike) *
Røde Stjerne (Serbia) *
Utrecht (Nederland) *
------------------------
Gaziantepspor (Tyrkia)
Austria Wien (Østerrike)
Metalurh Donetsk (Ukrina)
Neuchâtel Xamax FC (Sveits)
Odense BK (Danmark)
Malmö FF (Sverige)
MSK Zilina (Slovakia)
Ventspils (Latvia)

Rosenborg vil møte et av de 8 useedede lagene.

Med andre ord er sjansen for å vesteuropeisk motstand stor, mens Gaziantepspor og Metalurh Donetsk virker litt skumlere ut. Lett blir det sikkert heller ikke å møte Austria Wien. Sigurd Rushfeldt, Thorstein Helstad og Petter Rudi klarte som kjent 0-0 borte mot sterke Olympique Marseille på onsdag.

Under trekningen kl. 13.00 vil et seedet og et useedet lag bli trukket og lagt i en skål. Det laget som trekkes først, får hjemmebane først.

Kampene spilles ondag 24. september, med returkamp 15. oktober.

Lyn kan for øvrig møte lag som Mallorca, Feyenoord og Brøndby. Vålerenga havnet i gruppe sammen med Liverpool, Hertha Berlin, FC København m.fl. Mens Molde kan møte lag som Roma, Spartak Moskva og Manchester City.

Full oversikt: UEFA Cup draw takes centre stage

nyheter
forum