Stensaas tilbake på topp
Skrevet av Thomas Myren, 11. august 2003, 14:33
De siste sesongene har vært svært vanskelige for Ståle Stensaas. Men i år har venstrebacken slått tilbake.
Etter to sesonger som benkesliter, fikk Stensaas tilbake plassen på laget da Janne Saarinen ikke ville skrive under ny kontrakt. Denne sjansen har 32-åringen tatt godt vare på.
I gårsdagens 2-0-seier over Lyn scoret Stensaas det første målet på et fint langskudd, og han var også bestemann på banen.
- Jeg har lagt en vanskelig tid bak meg og ser nå framover, sier Ståle Stensaas til VG.
Nå er den katastrofale tversoverpasningen i landskampen mot Polen glemt, og Rosenborg-trener Åge Hareide skryter som bare det:
- Spesielt på hjemmebane er Stensaas viktig. Han fyller på offensivt hele tiden, han er ballsikker, god med venstrebeinet og slår veldig gode innlegg, sier Hareide til Adressa.
Nå gleder venstrebacken seg til onsdagens storkamp mot Deportivo La Coruña. Kanskje er det en ny scoring på gang?
- Scoringen min (mot Lyn) førte til at kampen åpnet seg, men vi kan takke Espen for at vi ikke fikk en baklengs rett etterpå. Jeg håper å bidra like bra onsdag. Det er et av våre våpen å få frem backene, sier Ståle Stensaas.