Utskrift fra rbkweb.no

Hareide tror på avansement
Skrevet av Thomas Myren, 20. juni 2003, 04:29

I dag klokken 12 trekkes 2. kvalifiseringsrunde til Champions League. Åge Hareide tror at Rosenborg vil gå videre uansett motstander.

Rosenborg er seedet, og dermed kan man ikke møte vanskeligere motstand enn for eksempel Djurgården og Rapid Bucuresti. Derfor er Hareide veldig optimistisk.

- Normalt skal vi komme oss gjennom til siste kvalifisering. Der kan trekningen bli veldig avgjørende, sier Rosenborg-treneren til NTB.

I 3. kvalikrunde er RBK derimot ikke seedet. Dermed blir storlag som Deportivo La Coruña, Lazio, Celta Vigo, Borussiad Dortmund, Chelsea, Newcastle og Ajax mulige motstandere der. Dette blir en hard nøtt, men Rosenborg skal gjøre så godt som man kan.

- I mesterligaen handler det om å forsvare norsk fotball anseelse og renommé i utlandet. Det blir på en måte å forsvare den lille mot de store. Og det dreier seg ikke bare om det økonomiske, slår Åge Hareide fast.

Men før den tid er det altså snakk om 2. kvalikrunde. Kampene spilles 30. juli og 6. august, og Rosenborgs motstander blir ett av disse lagene:

Djurgården, Sverige *
Rapid Bucuresti, Romania *
HJK Helsinki, Finland
Maribor, Slovenia *
Zilina, Slovakia *
Skonto Riga, Latvia
Omonia Nicosia, Kypros
Bohemians Dublin, Irland
Sheriff Tiraspol, Moldova
Dinamo Tbilisi, Georgia
Leotar Trebinje, Bosnia-Herzcegovina
Kaunas, Litauen
KR Reykjavik, Island
Vardar Skopje, Makedonia
BATE Borisov, Hviterussland
Sliema Wanderers, Malta
Pyunik Yerevan, Armenia
Barry Town, Wales
SK Tirana, Albania
Flora Tallinn, Estland
Glentoran, Nord-Irland
Grevenmacher, Luxembourg
HB Tórshavn, Færøyene
Irtysh Pavlodar, Kasakhstan


* er lag som slipper 1. kvalikrunde.

nyheter
forum