Operasjon i mellomfoten
Skrevet av Thomas Myren, 15. september 2026, 20:36
Det ble kortvarig opptur for midtbanetalentet til Rosenborg.
Foto: Thomas Karlsen / Karlsen Foto
Elias Slørdal fikk ødelagt våren på grunn av
tretthetsbrudd i foten. Mot National var han tilbake og
imponerte med to mål. Men i kamp for RBK2 var uhellet ute igjen.
- Han skal opereres i neste uke på grunn av brudd i femte metatars. Han er ute i tre måneder, opplyser Freyr Alexandersson i opptak gjort av
Rotsekk.
- Som 18-åring på vei oppover og som spiller sin beste fotball og har fått plass i Rosenborgs førstelagstropp, er det selvfølgelig skuffende. Men vi skal hjelpe ham med å komme gjennom det.
Den allerede
omtalte operasjonen til
Johan Bakke ble gjennomført forrige onsdag. Han er ventet tilbake i trening i løpet av oppkjøringa til neste sesong.
En positiv nyhet er at
Jonas Svensson allerede deltar på mye av treningene etter at han skadet låret på ny mot Viking.
- Jonas er godt på vei. Planen holder for ham. Han blir klar etter landslagspausen. Det er vi nesten 100 prosent sikker på, forteller Alexandersson.
Også
Iver Fossum må vente til oktober etter et tilbakefall i opptreninga etter
strekken mot Brann.
Dino Islamovic uttalte for én måned siden at
han var snart tilbake etter leggskaden i forrige kamp mot Kristiansund. Det viser seg å være en vel offensiv uttalelse.
- Forhåpentligvis har han tre gode uker foran seg. Når vi kommer tilbake fra landslagspausen, er han aktuell for å trene for fullt. Da er han også aktuell for å være med i kamptropp, røper treneren.