- Involvert i det som vi skaper offensivt
Skrevet av Thomas Myren, 12. september 2026, 21:40
Noah Sahsah bidro med to nye scoringer da Rosenborg vartet opp med festfotball.
Foto: Thomas Karlsen / Karlsen Foto
- Det er deilig! Jeg skal forhåpentligvis fortsette med å skape sjanser og være involvert i det som vi skaper offensivt, smiler Sahsah til rbkweb.no etter 5-3-seieren over Tromsø.
- Fortell om målene dine!
- Den første scoringen er etter spillvending. Jeg tar ballen ned, og så kommer Witry på overlap og drar med seg deres back. Det gir meg en liten åpning til å avslutte. Jeg avslutter over i langhjørnet, og ballen går heldigvis inn.
- Mål nummer to er på en dyp ball mellom stopperen og vingbacken. Jeg kommer tett på målmannen og får kippet ballen over.
- Da ledet dere 5-0. Hva gjorde dere bra den første timen?
- Vi er rolige og har kontroll på ballen. Vi har mer eller mindre styr på når vi skal angripe og når vi skal holde på kulen. Vi ser godt ut som lag, kjører kniven inn når den skal kjøres inn og scorer. Det var godt all over the place!
- Handlet det litt om det mentale da Tromsø reduserte tre ganger?
- Jeg vet ikke hva som skjer. Jeg har ingen analyse på hva som er grunnen til det som skjer, men vi må kikke på det.
- Alexandersson mener at dere må fokusere på det positive på en sånn dag.
- Det er ingen tvil om det! Vi vinner og får tre poeng. Jeg scorer to mål.
- Det var dessuten underholdende med åtte mål!
- Ja, det må man si! Det var nok godt for dem der hjemme, som så på TV.