- Det var magisk!
Skrevet av Thomas Myren, 14. august 2026, 22:57
Amin Chiakha ble overtidshelt mot Viking.
Foto: Thomas Karlsen / Karlsen Foto
- Det var magisk! Det gir oss så mye når Lerkendal ser sånn ut, og vi scorer i 95. minutt mot Viking, smiler matchvinneren til rbkweb.no.
- Det gir oss lyst til å kjøre på. Hvis stadion ser sånn ut i hver kamp, blir det veldig vanskelig å komme hit og vinne. Jeg håper at fansen som var her i dag, er glade for at de kom og at vi kan få enda fler på stadion.
- Fortell om målet!
- Mads rekker akkurat å røre ballen. Jeg kommer først på den. I de situasjonene scorer jeg ofte - uansett om det er med høyre eller venstre fot.
- Det så ut som om du måtte dytte bort en lagkamerat?
- Aslak sa til meg: "Leave it! Leave it!" Jeg sa unnskyld til ham, for at jeg ikke lot ballen være. Men når ballen er omkring feltet, vil jeg ofte ha den. Jeg tror ikke at han er sur!
- Det føltes fortjent at du scoret etter de store sjansene dine på stillinga 1-0?
- Det er sånn det blir hvis du ikke mister troen og bare holder hodet kaldt når du brenner sjanser. Jeg hadde én der Jonas spiller til meg, og jeg treffer stolpen. Det handler bare om å kjøre på. Jeg er angriper, så jeg kommer til å brenne sjanser.
- Hvordan oppsummerer du kampen?
- Det var en kamp mellom to riktig gode lag. Det var høyintenst, og marginene avgjør.
- Jeg syns vi kan være riktig stolte av det som vi leverer i 95 minutter. Selv om de scorer, så faller vi ikke ned. Vi fortsetter og kjører på. Det forteller mye om hvor vi har kommet som lag.
- Hva tenker du om fortsettelsen for Rosenborg resten av sesongen?
- Vi skal gå inn til hver kamp med innstilling om at "Vi er Rosenborg!". Vi skal ha selvtillit og tenke at vi kan slå alle - om det er Viking, Bodø/Glimt eller Start. Vi skal ha fokus på oss selv. Så ser vi hvor vi står på slutten av sesongen.