Utskrift fra rbkweb.no

- Du vet at det fort kan skje
Skrevet av Thomas Myren, 16. mai 2026, 19:28

Aalesund sikret seieren rett etter at Rosenborg hadde utlignet.


Foto: Thomas Karlsen / Karlsen Foto

- Hvis du har vært i fotballen lenge, så vet du at det fort kan skje. Du er i lykkerus, og du må omstille deg. Om det ikke går fort nok, så kan du miste strukturen og tilstedeværelsen din, kommenterer Alexander Tettey til rbkweb.no.

- Det fører til at du får en situasjon som den vi fikk: At de plutselig var innenfor vår 16-meter, og at vi ikke har folk på riktig side.

- Hvordan oppsummerer du kampen?

- Vi får jo en drømmestart, hvor vi virkelig viser fram måten vi spiller på og hvordan vi har lyst til å score mål: Ballen kommer fra mellomrommet og til spissen, og vi får avsluttet kjempebra.

- Deretter syns jeg ikke at spillet vårt sitter. Vi spiller for mye på Aalesund sine premisser, og i dag blir vi dessverre nummer to på den biten hvor vi skulle være bra: Det å vinne igjen ballen, det å ta første duellen og det å ta andre duellen. Det var veldig, veldig viktige punkter foran kampen.

- Vi ligger under 1-2, men vi kommer tilbake til 2-2. Derfra så svitsjer vi dessverre litt av. Det er situasjoner der vi burde ha gjort det bedre.

- Er det skuffende at dere ble kjempet ut av stilen av et lag som ikke hadde vunnet hittil i serien?

- Det er ekstremt skuffende for oss som lag. Vi la vekt på det før kampen. I forrige kamp var vi best på å vinne dueller, var aggressive og vant mye andreballer. Vi spiller mot et lag som er gode på det, og da må vi klare å utligne og være enda bedre. For det ville selvfølgelig ha hjulpet spillet vårt.

- Var leggen igjen årsaken til Selnæs måtte av ved pause?

- Ja, Selnæs kjente at han måtte gå av, og da tar vi ingen sjanser. Det byttet måtte gjøres.

- Var også Mortensen skadet?

- Nei, det var taktisk. Jonas gjorde det beste han kunne. Det er kun ei taktisk vurdering bak det byttet.

nyheter
forum