Utskrift fra rbkweb.no

- Det blir sikkert en ketchupeffekt
Skrevet av Thomas Myren, 18. april 2026, 19:59

Rosenborg sviktet fra gode skuddposisjoner i Vestfold.

SANDEFJORD (rbkweb.no): - Det som vi har opplevd som et problem i de første kampene, er at vi ikke helt har stått opp mot motstanderne på det fundamentale i fotball: Aggressivitet og duellering og så videre. Det syns jeg at vi gjør i dag, slår Alfred Johansson fast.

- Det fundamentet skaper sjøltillit. Det blir ikke store sjanser i mot kontinuerlig - sjøl om Sandefjord selvfølgelig har noe i førsteomgangen. Det gjør at vi føler vi kan stå opp. Folk kjemper for hverandre.

- Når vi da får ballen, så får vi den i gunstigere situasjoner og kan ha flotte overganger. Vi spiller på oss sjøltillit og viser den kvaliteten som vi har offensivt. Det er rett og slett for dårlig at vi ikke får avgjort kampen.

- Det ble ikke gode nok avslutninger.

- Ja. Det blir ut på treningsfeltet og steppe opp for alle - inkludert for meg i forhold til hva vi prioriterer. På et tidspunkt blir det sikkert en ketchupeffekt. Sånn ble det for Nypan, Broholm og Dino i fjor. Det er også en faktor.

- Er du fornøyd med ett poeng?

- Nei. I garderoben sitter det en gjeng som er skuffet over at vi ikke får hull på dem på slutten. Samtidig så er det ett perspektiv. Det andre perspektivet er at vi har vært her nede to ganger med meg og blitt totalt overkjørt i begge kampene. Det er en jevn kamp, men Rosenborg er bedre i 2. omgang. Det er et sterkt tegn på at vi er på riktig vei.

- Du startet med samme lag som sist.

- Jeg syns det var en flott prestasjon mot Sarpsborg. Jeg funderte litt på noen posisjoner, mens til slutt ble det gjenvalg. Det syns jeg var fair utfra et prestasjonsfokus.

- Var Svensson og Volden fysisk klare for å starte?

- Nei.

nyheter
forum