- Vi snakker om helt grunnleggende ting
Skrevet av Thomas Myren, 28. september 2025, 21:49
Rosenborg sviktet totalt mot HamKam.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Det er en bedrøvelig og pinlig førsteomgang av Rosenborg i dag, slår Alfred Johansson fast overfor
Nidaros.
HamKam tok ledelsen etter bare fem minutter: Erlend Reitan og Mikkel Ceide lot Kristian Lien få altfor mye tid og rom til å ta ned ballen og dra seg forbi Sander Tangvik.
- Alle vet at HamKam kommer til å spille ut ballen på vingbackene sine og slå innlegg mot to store spisser. Likevel går vi ut på den måten vi gjør, konstaterer Johansson.
- Når deres spiss kan ta to touch mellom to av våre forsvarsspillere uten kroppskontakt, da snakker vi om helt grunnleggende ting i fotball. Det tar vi ikke alvorlig nok i dag.
- Du kan starte en kamp dårlig og slippe inn et mål. Men når vi får det røde kortet, så håndterer vi det fryktelig dårlig. Vi klarer ikke å skru opp intensiteten, ta på arbeidshanskene og jobbe hardt for at de ikke skal få et mål til før pause. Det er fryktelig dårlig av oss.