Utskrift fra rbkweb.no

- Vi kommer med topp, topp motivasjon
Skrevet av Thomas Karlsen, 29. august 2025, 19:35

Rosenborg skal redusere avstanden til Viking.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

MAINZ (rbkweb.no): - Vi kommer med topp, topp motivasjon. Jeg er kjempeklar for å slå tilbake. Viking skal slås! lover Ole Sæter.

Rosenborg skal reise seg etter stortapet i Mainz.

- De er et bedre lag når vi ikke har vår beste dag, og det har vi ikke. Vi blir hengende etter og springer for mye etter ballen. Det kler oss ikke mot et Bundesliga-lag, konstaterer Sæter.

- Hvor langt unna føler man at man er?

- Starten forventet jeg skulle bli sånn som den ble, for sånn var det også mot Hammarby. Forskjellen er at vi ikke klarer å ri av det, og de får det første målet.

- Vi scorer på en enkeltduell som jeg vinner og der Dino får ballen. Men vi finner ikke flyten og kommer ikke inn i noen god periode. Det er ikke derfor at vi scorer.

- Vi utnytter ikke i det hele tatt at vi scorer og fortsetter å få trykket i mot. De får slå crosspasningene sine fordi vi ikke klarer å doble opp: De kommer rundt oss og får to mot én på sida mange ganger. De har voldsom kvalitet i innleggene sine, og når de slår 50 innlegg, så får de mål.

- Målene kommer på ting som må lukes vekk - også om det er i eliteserien eller cupen. Det er heldigvis ganske enkelt å luke unna.

- Vi vet nå hvor lista ligger, og det er veldig motiverende for framtida.

nyheter
forum