- Vi spiller med europeisk intensitet
Skrevet av Thomas Myren, 25. august 2025, 06:50
Rosenborg tar med seg positive opplevelser til slaget om Conference League i Mainz.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Jeg syns de skaper veldig lite på oss. Vi står sterkt i det og flytter beina helt sinnssykt. Vi spiller med europeisk intensitet. Det er deilig å se at vi kan matche et Bundesliga-lag på intensitet. Jeg syns vi gjør akkurat det som vi skal. Vi må prøve å ta det med oss til neste kamp, kommenterer Simen Bolkan Nordli til rbkweb.no.
- Hva tenker du om 2-1 som utgangspunkt?
- Vi vet at vi mest sannsynlig må spille enda bedre for å ta det hjem. Men det er et godt utgangspunkt, spesielt fordi vi gjør en prestasjon som gjør at det er fortjent.
- Hva blir nøkkelen i Tyskland?
- Nøkkelen blir nok mange av de samme tingene. Vi må fortsette å være fokuserte og prøve å gjøre en god prestasjon.
- Vi drar dit med bra selvtillit etter gode prestasjoner de siste ukene. Vi får prøve å bygge videre på dem og kanskje ta det opp enda et hakk. Med en god treningsuke skal det bli veldig bra.
- Det gjelder å være offensiv i hodet?
- Ja, vi skal ikke dit for å forsvare noe. Vi skal dit for å prøve å vinne den kampen også. Vi får se om vi klarer det, men målet er i hvert fall å vinne igjen.
- Du ble liggende bredt i hjemmekampen fordi Reitan-Sunde trakk mye ned på midtbanen i 4-4-2.
- Ja, det er sånn vi har gjort det i det siste. Det er noe som jeg er
veldig vant til fra Danmark. Det er sånn sett den posisjonen jeg spilte i i Danmark. Jeg trives godt med det.
- Hvordan har opplevelsen av de siste kampene vært?
- Det er vanvittig fete kamper! Det var derfor jeg kom hit, og jeg koser meg veldig. Jeg føler at jeg utvikler meg videre sammen med laget. Jeg har fått en veldig god start og fått komme rett inn i den kuleste delen av sesongen.