Brattbakk og RBK enige
Skrevet av Thomas Myren, 18. mai 2003, 16:51
Harald Brattbakk og Rosenborg har brukt lang tid på å bli enige om alle betingelsene, men nå er det klart at toppscoreren får en ny tre-årskontrakt.
Brattbakk tar tre nye årMåljegerens nåværende avtale går ut etter denne sesongen, og gjennom hele vinteren har det pågått forhandlinger. Mens de andre spillerne i Brattbakks situasjon, blant annet Fredrik Winsnes, Erik Hoftun og Dagfinn Enerly, undertegnet nye kontrakter allerede i februar, har det tatt mye lengre tid for Brattbakks vedkommende.
Først klarte Kolstad-gutten å få omgjort kontraktsforslaget på to nye år til å bli en tre-årskontrakt. I tillegg skal han ha fått forbedret den økonomiske biten i forhold til utkastet. Etter det rbkweb.com erfarer, var ikke "Brattigol" så fornøyd med at Rosenborg først ønsket å gjøre kontrakten hans mer prestasjonsbetinget.
Men nå er partene altså blitt enige, og dermed blir Harald Brattbakk værende på Lerkendal i ytterligere tre sesonger.
- Jeg har ikke skrevet under, men vi har blitt enige. Det betyr at jeg blir i klubben til og med år 2006, bekrefter Brattbakk overfor Dagbladet.
Dermed er det liten tvil om at Petter Belsviks ferske scoringsrekord henger i en tynn tråd. I øyeblikket står Harald Brattbakk oppført med 144 eliteseriemål, etter å ha scoret seks mål på like mange kamper så langt denne sesongen. Med nesten fire hele sesonger igjen som eliteseriespiller, skal Brattbakk ha få problemer med å passere Belsvik.
Sannsynligvis vil Rosenborg-spissen ligge langt, langt foran både Belsvik og Odd Iversen den dagen han legger opp.
- Så lenge helsa holder og lysten er der, skal det være mulig å holde nivået, sier Harald Brattbakk.
Så får tida vise om Brattbakk klarer å ta igjen Belsviks forsprang på 15 mål allerede i år...