- Jeg har ventet for lenge
Skrevet av Thomas Myren, 13. juli 2025, 22:11
Tomas Nemcik var tilbake fra skade og scoret endelig for Rosenborg.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Endelig! Jeg har ventet for lenge på det, men nå er vi der. Jeg er veldig glad for det, smiler Nemcik til rbkweb.no.
Med en fin flikk med venstrefoten ordnet midtstopperen ledelse på innlegg fra Emil Ceide etter et kvarter mot HamKam. Målet var hans aller første for RBK.
- Jeg når ballen først og prøver å få den videre. Heldigvis ender den i mål! blunker slovaken.
- Klinisk avslutning?
- Det vil jeg si! Jeg har trent sammen med fysioene, og når vi ikke har hatt annet å gjøre, så har vi trent på avslutninger for artighets skyld. Det ga uttelling!
- Frisparket så innøvd ut.
- Vi har trent på det, og jeg er veldig glad for at vi scorer på frispark.
- Hva fungerte bra i dag?
- 1. omgang var veldig god. Vi kunne ha ledet både 3-0 og 4-0, så jeg er veldig fornøyd med den.
- Vi sleit litt i 2. omgang, men det var ikke grunn til bekymring. For sjøl om vi ikke hadde ballen så mye, så skapte de ikke så mange sjanser. Vi var ganske avslappet på at vi ikke kom til å slippe inn mål.
- Det var viktig å vinne igjen.
- Naturligvis. Det var viktig ikke bare for laget, men for hele byen og folket her. Vi er glade på deres vegne også.
- Det var din første kamp siden skaden mot Bodø/Glimt. Hvordan er det å være tilbake?
- Strålende! Jeg har ventet på det siste ukene. Jeg har vært tålmodig og er veldig glad for å være tilbake.
- Var dere mer forsiktige denne gang fordi du slo opp lårstrekken i fjor?
- Ja, siden det var samme type skade var vi nødt til å være forsiktige. Jeg følte meg ikke trygg nok til å spille forrige kamp mot Sandefjord, men etter normal trening denne uka følte jeg meg trygg på at jeg var klar.