- Skulle hjelpe laget til semifinale
Skrevet av Thomas Myren, 25. juni 2025, 23:12
Dino Islamovic sviktet i straffesparkkonkurransen etter at han kom inn og snudde 0-1 til 2-1 mot Sarpsborg.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Det forventes at både jeg og Ole (Sæter) lager mål, og det gjør vi ikke. Det er klart at det er skuffende, innrømmer Islamovic overfor rbkweb.no.
- Hva var planen på straffen?
- Jeg forsøker å vente ut ham (Mamour Ndiaye), men han leser skuddet.
- Hva betydde det for deg endelig å score i selve kampen?
- Det er ekstremt viktig. Jeg hadde håpet at det skulle rekke til å hjelpe laget til semifinale.
- Fortell om målene!
- På det første er det en langball, som jeg stusser videre. Det blir en duell, og ballen kommer tilbake. Jeg får en bra touch og smeller den inn.
- På det andre kommer jeg litt senere inn i boksen. Det er et innlegg fra Emil, og det er bare å sette hodet til.
- To typiske spissmål?
- Absolutt!
- Hvordan har det vært ikke å ha scoret hittil i sesongen?
- Det er klart at man vil alltid lage mål. Jeg har forsøkt bare å stå på: Jeg vet at de kommer og at trenerne og lagkamerater støtter meg.
- Var du skuffet over ikke å starte i dag?
- Nei. Det er mange kamper, og vi hadde en tøff kamp mot Kristiansund. Da får man ta det som det er.
- Hva som tross alt fungerte da dere skapte mange sjanser og snudde 0-1 til 2-1?
- Jeg syns at vi gjør en bra kamp, men vi gjør to tabber som gjør at det blir 2-2. Og så misser vi på to straffer.