Utskrift fra rbkweb.no

- Det er bittert
Skrevet av Thomas Myren, 1. mai 2025, 21:55

Noah Holm ble dessverre ikke matchvinner mot Kristiansund.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Så lenge kampen lever langt ut i overtida, så blir det farlig. Det blir klabb og babb inni feltet, som KBK får utnyttet, konstaterer Holm overfor rbkweb.no.

Han var én av hele fem nye spillere i startoppstillinga og så lenge ut til å bli den store helten i kampen, som var framskyndet fra 10. august for å få spillefri mellom kampene i 3. runde i kvalifiseringa til Conference League.

- Som spiss er det alltid deilig å score mål, kommenterer angriperen, som riktignok spilte venstreving det meste av de 83 minuttene han var på banen.

- Fortell om målet ditt!

- Det kommer en lang ball inn på "Reit". Jeg vet at han er god på å legge ballen inn på første stolpe når det kommer lange baller, så jeg prøver bare å komme meg i en bra posisjon. Erlend legger ballen perfekt inn til meg, og jeg kan tæppe den inn.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Hvordan opplevde du annulleringa da du headet i mål noen minutter tidligere?

- For det første er han (Ian Hoffmann) feilplassert fra start av. Jeg hopper opp "fair and square" og timer mye bedre enn ham, som kommer ryggende inn i meg og detter. Jeg skjønner ikke hvordan dommeren mener at jeg gjør noe som ikke er lov i en sånn situasjon.

- Videodommeren mente annulleringa var feil. Er du overrasket over at dommeren ikke ombestemte seg?

- Ja, det er helt sinnsykt at man ser situasjonen på skjermen og fortsatt mener at det er en forseelse av meg.

- Hvordan oppsummerer du kampen?

- Det er selvfølgelig bittert å gi bort seieren helt på slutten, men alt i alt er det en bra kamp av oss.

- Hva gjorde dere bedre etter pause?

- Vi bruker litt lengre tid på angrepene. Vi slår ikke innlegg i hytt og pine selv om vi har meg og Sæter der inne. Vi spiller oss fram til situasjoner, og da får vi hull på byllen til slutt.

- Føler du at du beviste nok til å starte igjen mot Bryne?

- Jeg mener alltid at jeg bør være i diskusjonen om å starte kamper. Alle i troppen har lyst til å starte kamper, hjelpe laget og bidra. Nå har jeg vært litt ute i kulden i det siste og fått tid til å jobbe med noen ting. Jeg har vært sulten og holdt meg klar, så i dag var det utrolig deilig å få tillit og vise meg tilliten verdig med et mål.

nyheter
forum