Utskrift fra rbkweb.no

- Vi er ganske solide
Skrevet av Thomas Myren, 30. april 2025, 07:18

Mot Kristiansund er planen at Rosenborg dessuten skal sprudle mer i angrep.

VS.

- Jeg syns vi har gjort det bra. Poengmessig er det fint, og jeg syns vi blir bedre og bedre for hver kamp. Vi er ganske solide, og alle spillerne kjenner hverandre godt. Vi har en god kjemi, slår Mikkel Ceide fast overfor rbkweb.no.

- Vi må bare fortsette å terpe og terpe på treningsbanen for å gjøre det enda bedre i kamp. Da skal utviklinga fortsette.

- Hvor godt fornøyd er du med dine egne prestasjoner så langt?

- Jeg syns det har gått fint for min del. Det handler bare om å fortsette å bli bedre - sånn som alle andre.

- Var du litt usikker på å beholde plassen på laget da Racic spilte mye sammen med Nemcik i treningskampene i vinter?

- Treneren velger de som han mener er best til hver kamp. Jeg bare trente hardt og viste at jeg er bra nok. Vi er veldig mange gode stoppere: Meg, Tomas, Luka, Volden og Ulrik - hvis han spiller der. Vi har også Håkon Røsten på utlån. Jeg gjør meg bare klar når treneren vil spille med meg. Da skal jeg gjøre jobben min!


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Hvordan oppsummerer 0-0 mot Molde?

- 1. omgang er så som så. Vi er ikke på det nivået som vi skal være - i hvert fall med ballen. Vi løfter oss veldig i 2. omgang. Det er kjedelig at vi ikke får hull på byllen på en sånn dag med stappa stadion og folkefest.

- Jeg syns vi gjør en veldig god kamp defensivt. Det er det siste lille som mangler. Det er kjedelig, men vi må bare fokusere på torsdag og neste kamp. Da skal vi opp noen hakk.

- Hva må først og fremst bli bedre mot Kristiansund?

- Alle gutta er motiverte for å slå hardt tilbake og framstå enda sterkere. Jeg håper at vi kommer ut som i 2. omgang sist og bare går rett i strupen på dem.

- Du scoret mot gamle lagkamerater i serieavslutninga i fjor. Er det lov å håpe på reprise?

- Hvis jeg får muligheten, skal jeg sette ballen i nettet. Alle er tente på å gjøre en bedre forestilling enn sist.

Hjemmekampen mot Kristiansund skulle egentlig bli spilt 10. august, men Rosenborg framskyndet den til i morgen for å få spillefri mellom kampene i 3. runde i kvalifiseringa til Conference League. Fredrikstad hadde lignende ønske og flyttet fram "returmøtet" med RBK fra 17. august til 28. mai.

Avspark på Lerkendal er klokka 18. tv2.no sender kampen.

nyheter
forum